Fantastyczny maraton filmowy

Z okazji Poznańskich Dni Fantastyki, kino pałacowe w CK Zamek organizuje 12 października fantastyczny maraton filmowy. Odbywać się będzie w nocy, a bilety na niego kosztują 10 złotych.

Program:

g. 21.30 Film niespodzianka z muzyką na żywo!
Jedno ze szczytowych osiągnięć filmów science-fiction w okresie kina niemego. Pokaz z udziałem tapera Piotra Wizy.

g. 23.00 Metropia, reż. Tarik Saleh, 2009, 86’
Wyprodukowana przez Zentropę, firmę Larsa von Triera, mroczna opowieść fantastyczno-naukowa, rozgrywająca się w Europie przyszłości, w której gigantyczna sieć metra łączy ze sobą najodleglejsze zakątki kontynentu. Ten „nowy wspaniały świat” skrywa jednak przerażającą tajemnicę… „Metropia” została wykreowana dzięki nowatorskim efektom specjalnym łączącym aktorskie kreacje z animacją komputerową. Film miał swoją światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji, gdzie otrzymał nagrodę za pionierskie efekty.
www.gutekfilm.pl/metropia/ofilmie

g. 0:45 Nine, reż. Shane Acker, USA 2009, 79’
Kiedy 9 (głos Elijaha Wooda) pierwszy odzyskuje przytomność, odkrywa, że znajduje się w postapokaliptycznym świecie, gdzie wszyscy ludzie zniknęli. Przypadkiem odkrywa małą społeczność podobnych do siebie, ukrywających się przed przerażającymi maszynami, które przemierzają ziemskie obszary z zamiarem wytępienia ich. 9 przekonuje innych, że ukrywanie się nie jest dobrym wyjściem. Muszą przejść do ofensywy jeśli chcą przeżyć oraz odkryć, dlaczego maszyny chcą ich zniszczyć. Przyszłość cywilizacji może zależeć od nich.

Bilet na cały maraton: 10 zł
Sprzedaż w kasie kina i na stronie bilety24.pl od 1.10.
W dniu pokazu sprzedaż biletów do godz. 21.30.

Dodaj komentarz