Program – niedziela

SALA 1:

10:00 Magiczna potterowska wiedzówka, Jagoda „Ruda Wiedźma” Szkudlarz, Agnieszka „Amarie Karya” Zajączkowska

Myślisz, że wiesz wszystko o świecie Harry’ego Pottera? Znasz książki na  pamięć, pytania typu „Z czego była różdżka Harry’ego?” uważasz za obrazę swojej inteligencji, a składniki wywaru żywej śmierci jesteś w stanie wyrecytować nawet po gwałtownej pobudce o czwartej nad ranem? Doskonale, ten konkurs jest dla ciebie! Przyjdź i przetestuj swoją wiedzę z potterowych prościzn i hogwarckich hardkorów – pytania czekają!

11:00 Zakątki Poznania: Ulica św. Marcin, Maria „Tinu” Zimoląg [Sekcja Gwiezdna 2E]

Konkurs wiedzy o Poznaniu, a w szczególności o ulicy Św. Marcina.

12:00 Gry fabularne (RPG): jak zacząć? Łukasz Tor-Garczewski

RPG obiło ci się o uszy, ale nie wiesz jak zacząć? Grasz w komputerowe RPG i chcesz spróbować wersji „papierowej”? Garść praktycznych porad dla początkujących (lub przyszłych) graczy i graczek.

13:00 A w szafie znalazłam przejście do Narni – co kryje nasza szafa i jak to wykorzystać, Anita „Falka” Musialska

Krótkie wprowadzenie do przygotowywania kostiumów na LARPy.

14:00 Konkurs wiedzy z Futuramy, Mateusz Sutkowy

Konkurs skierowany do fanów „Futuramy”, zarówno tych nowych, jak i starych wyjadaczy. Jeśli uważasz, że Twój tyłek jest bardziej błyszczący niż Bendera, to przyjdź i to udowodnij.

15:00 Herby, symbole i współcześni rycerze, Łukasz Tor-Garczewski

Kilka słów o herbach, zarówno tych dawnych, jak i całkiem współczesnych, a także o tym, jak stworzyć swój własny herb (i dlaczego nie należy się tego bać). Dla miłośników średniowiecza, fanów Gry o Tron i nie tyko.

16:00 Duchy polskich miast, Paweł Zych

Po rocznej pracy dokumentacyjnej, zgromadzeniu ponad 500 legend o duchach z samych polskich miast, nie licząc wsi. Po przeczytaniu 227 książek, Witold Vargas i Paweł Zych proponują krótki poczet.

17:00 Rozpoznaj stopklatkę, Krzysiek „Kasjusz” Otto, Bartek „Loki” Guździoł

Znasz wszystkie klasyki kina sci-fi i fantasy? Uważasz, że rozpoznanie hitów ostatnich lat nie stanowi dla Ciebie wyzwania? Przyjdź więc i sprawdź swą pamięć – tu będzie bowiem ważniejsza od wiedzy. Każda sekunda filmu to 24 klatki, jedna z nich stanie się Twoją zagadką.

SALA 2:

10:30 Prelekcja o prelekcji, Rafał „Xweet” Chodzicki

Piękne kobiety (albo mężczyźni, co kto woli), sława, miliony monet i inne rzeczy, których prelegent nigdy nie doświadczy. Jednak dla wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę z prelegowaniem, albo ogólnie publicznymi  wystąpieniami krótka pogadanka o tym, jak to robić, aby było dobrze.

11:30 Warsztaty tańca celtyckiego, Natalia „Nathaniele” Misiukiewicz

Warsztaty tańców celtyckich : Zapraszam do aktywnego spędzenia konwentu przy tanecznej zabawie! Przewidziane tańce ceilidh – tańce popularne tańczone na szkockich i irlandzkich zabawach zwanych ceilidh oraz tańce szkockie sali balowej – Scottish Country Dance. Nauczymy się także podstawowych układów tanecznych zarówno szkockich, irlandzkich jak i angielskich.

12:30 Warsztaty improwizacyjne, Okashii Ookami

Lubisz improwizacje? Chciałbyś poznać tą trudną sztukę? zapraszamy na warsztaty. Ważna rzecz przed sobotnim programem Whos line is it anyway. Uchylimy przed Wami rąbka tajemnicy i opowiemy o improwizacjach.

12:30 Spotkanie z redakcją fanzinu Inne Planety, Redakcja Innych Planet

Legendarny klubowy fanzin powraca. Na Poznańskich Dniach Fantastyki ma miejsce premiera pierwszego numeru w wersji 2.0. Patronem nowego numeru jest Planeta Gier. Jeśli chcesz zapytać o coś autorów, usłyszeć o historii fanzinu, podyskutować o artykułach, otrzymać numery archiwalne – zapraszamy. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do zespołu redakcyjnego.

13:30 Konkursu Kucykowej Znaczkowej Ligi, Katarzyna „KoLin” Mączyńska [Sekcja Gwiezdna 2E]

Jeśli chcesz zdobyć zaproszenie na Wielką Galę GrandGalopu, to przyjdź i wykaż się znajomością kucykowych zwyczajów! Konkurs wiedzy o My Little Pony Przyjaźń to Magia.

14:30 Fandomy – jak to działa, Aleksandra „Tygrysica” Michalak

15:30 „Pan Lodowego Ogrodu” – wiedzówka,  Mateusz „Mogiła” Andruszkiewicz

Jeśli wiesz, kim był śpiący na drzewie, kto był Panem Lodowego Ogrodu, jeśli nie są Ci obce losy Ludzi Ognia, a imiona szalonych magów potrafisz recytować przez sen, to nie możesz tego przegapić!

16:30 Konkurs filmowy – „Gwiezdne Wojny”, Katarzyna „Smoq” Urbaniak

Jak dobrze znasz podwójną trylogię „Gwiezdnych Wojen”? Chwyćmy blastery w dłoń i ruszajmy na podbój galaktyki. Wybierz swoją stronę mocy i zwyciężaj. Konkurs tylko filmowy, wiedza książkowo- serialowo mącić umysł może. ;)

Jedna myśl nt. „Program – niedziela

  1. Pingback: Pojawił się program PDF-ów | Poznańskie Dni Fantastyki 2013

Dodaj komentarz