Program – sobota

SALA 1:

10:00 Święty tusz, Rafał „Xweet” Chodzicki

Tatuaże, obecnie coraz modniejsze i coraz mniej pełniące swoje oryginalne funkcje. Mimo to dalej są wśród nas tatuażyści, którzy czekają dwa lata od pierwszego tatuażu na kimś do tego, aby tatuować własne nogi. Chwila refleksji nad najstarszym rodzajem zdobienia własnego ciała.

11:00 Druga Era, Anna „Lathea” Brożyna

12:00 Dyskusja z załogą USS Posnanii na temat Star Trek Into Darkness, Łukasz „Wookie” Ludwiczak, Mirek „Mavis” Woźniak”

Poznaj Fanów Star Treka z Wielkopolski. Zapraszamy na dyskusje z nami na temat najnowszego Treka. Dowiedz się, co fanatyczni trekkerzy sądzą na temat nowego tworu J.J.

13:00 Spotkanie autorskie – Marcin Mortka, Katarzyna Urbaniak

Marcin Mortka – pisarz wszechstronny – opowie o swojej twórczości i pisarskich planach.

14:00 Czemu żyjemy w cyberpunku?, Rafał „Xsweet” Chodzicki

Upadły świat, gdzie wszystkim rządzą korporacje, skorumpowane rządy oraz pieniądze oraz fanatycy religijni. Wszystko jest na sprzedaż, a ludzie są uzależnieni od nowych technologii i oddają prywatność za popularność. Cyberpunk

15:00 LARP- czyli zabawmy się w teatr, Anita „Falka” Musialska

Prelekcja wprowadzająca do tego, czym jest larp i z czym to się je.

16:00 PANEL: Od brudnopisu do bestsellera, Iwona Michałowska-Gabrych, Anna Kańtoch, Krzysztof Wójcikiewicz, Radosław Kot

Jaką drogę przebyła książka od autorskiego brudnopisu do wersji, którą trzymasz w rękach? Czy redaktor to maniak poprawności językowej, który nie czuje ducha literatury, czy dobroczyńca wygładzający?

17:00 Demonologia stosowana. Rafał „Xsweet” Chodzicki

Kolejna prelekcja z cyklu prelekcji o wierzeniach Słowian, tym razem w wersji bardziej dla początkujących, czyli jak bronić się przed wodnikiem, czym rzeczony wodnik różni się od utopca oraz czemu warto ukraść nieco soli z Wieliczki.

18:00 Konkurs serialowy – „Once Upon a Time”, Katarzyna „Smoq” Urbaniak

Przenieśmy się do Zaczarowanego Lasu i małego miasteczka Storybrooke, popłyńmy statkiem pirackim i walczmy w wojnie ogrów, a na końcu wyprawy czeka nas zwycięstwo i skarb. Konkurs z wiedzy o bohaterach serialu „”Once Upon a Time”" (tylko sezon I i II).

19:00 Nie bój się, to tylko horror, Sylwia Błach, Klaudia Szygenda

O fenomenie horroru i swojej twórczości opowie Sylwia Błach.

SALA 2:

10:30 Warhammer 40 000 – apoteoza totalitaryzmu, wprowadzenie do świata, Maciej „Kaym” Głuszek

“Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła.” Te słowa wydają Ci się znajome? Całkiem słusznie, pochodzą z „Roku 1984” G. Orwella. Zastanówmy się czy są aktualne dziś? A w przyszłości? Przenieśmy się do 41 W.

11:30 Legenda 5 Kręgów – wprowadzenie do systemu, Maciej „Kaym” Głuszek

Ziemia, Ogień, Powietrze, Woda i… nie, moi drodzy nie Serce, nie tym razem. Nie tworzymy Kapitana Planety. Do czterech, znanym wszystkim, żywiołów dochodzi Pustka –element spajający pozostałe w jedną całość. Zapraszam Was na wyprawę do Szmaragdowego Cesarstwa, gdzie takie słowa jak Honor, Waleczność, Lojalność i Obowiązek nie są jedynie pustymi frazesami, ale rządzą życiem oraz śmiercią. Poznajcie świat, gdzie prawdziwa miłość jest wadą, a pokazem najwyższej lojalności jest zabicie swego pana, a potem popełnienie rytualnego samobójstwa. To jest właśnie Legenda 5 Kręgów, system RPG, który pełnymi garściami czerpie z kultury dalekiego wschodu, zwłaszcza Japonii. Gracze wcielają się w dzielnych samurajów żyjących i, równie często, ginących ku chwale swego pana. Zapraszam na prelekcję wprowadzającą do, pełnego cudów, egzotycznego świata Rokuganu.

12:30 Apocalypse World, Łukasz Tor-Garczewski

Wprowadzenie do postapokaliptycznej gry fabularnej, opowieści o ludziach i ambicjach w świecie, w którym brakuje wszystkiego.

13:30 Mam to na końcu języka…O pułapkach pamięci i metodach jej natychmiastowej poprawy, Jarosław Schulz

Charakter popularno-naukowy z elementami warsztatowymi i interaktywnymi.

14:30 Poznański mix fantastyki – czyli Poznań w oczach fantastów, Wojciech Szyda, Marcin Bronhard

Poznań rzeczywisty i fantastyczny. Jakie miejsca pojawiają się w prozie autorów związanych z naszym miastem? Od wizji katastroficznych do triumfalnych. Poznań przyszłości i przeszłości, Poznań.

15:30 Światodyskowy Konkurs Praktyczny, Maria „Tinu” Zimoląg, Katarzyna „KoLin” Mączyńska [Sekcja Gwiezdna 2E]

Konkurs praktyczny ze Świata Dysku T.Pratchetta. UWAGA: bez cyklu Tiffany Obolałej (aka Akwili Dokuczliwej)… Strzeżcie się psa na listonosza!

16:30 Historia pewnego festwialu, Marta „Pyrkonetka” Ciesielska

Daleko jeszcze? (pyk) Daleko jeszcze? (pyk). Już nie tak bardzo – tylko 5 miesięcy zostało do Pyrkonu, największego festiwalu fantastyki w Europie Środkowej. Chcecie wiedzieć, w jaki sposób pojawił się w Poznaniu? A może macie do opowiedzenia ciekawą historię z nim związaną? Zapraszam!

17:30 PANEL: O warsztacie pisarskim – spotkanie z pisarzami, Iwona Michałowska-Gabrych, Anna Kańtoch, Wojciech Szyda

Jak się krystalizują pomysły? Skąd biorą się bohaterowie? Jak wygląda proces twórczy? Rozmawiają Iwona Michałowska-Gabrych, Anna Kańtoch i Wojciech Szyda.

18:30 Warhammer Fantasy – wprowadzenie do systemu, Maciej „Kaym” Głuszek

Wyobraź sobie, że idziesz nocą pod górę, po kostki w błocie, na dodatek jest zimno, wieje Ci w twarz i pada. Ciężko to sobie zwizualizować? Nie sądzę. Weź mapę Europy, delikatnie pozmieniaj jej kontury, umieść wszystko mniej więcej w pierwszej połowie XVI w., dodaj rasy znane z klasycznego fantasy i oto właśnie masz przed oczami świat Warhammera. Do tego wszystkiego dochodzi Chaos, czyli tajemnicza energia zmieniająca rzeczywistość oraz korumpująca śmiertelników, sprowadzająca na nich szaleństwo, mutacje, ale także, często, ogromną moc. Dlatego właśnie jest taka kusząca. Zapraszam na poznanie quasi-historycznego systemu RPG, jednego z pierwszych jaki powstał. Przez 30 lat swej historii rozwijał się i ubogacał, niezmiennie będąc jednym z najpopularniejszych settingów gier fabularnych na świecie, dobrym zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

3 myśli nt. „Program – sobota

Dodaj komentarz